Podziękowania

„Człowiek jest wielki, nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest.
Nie przez to co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”

Z całego serca dziękujemy za każdą wpłatę na konto Fundacji Agatki. Dzięki tej pomocy jesteśmy coraz bliżej celu, jakim jest „postawienie Aguli na nogach”. Dzięki Państwa wpłatą, Agatka ma nieograniczony dostęp do ośrodków rehabilitacyjnych, terapeutów oraz niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Mamy nadzieje że za otrzymaną pomoc Agatka podziękuje wszystkim osobiście.

Rodzice

Trudny start

Urodziłam się 30.09.2006r w 28 tygodniu ciąży z wagą 1240 g. Pierwsze  dwa  miesiące  życia spędziłam  na  Oddziale  Patologii i Intensywnej Terapii  Noworodka  w  Klinice  Położnictwa  i  Ginekologii Warszawskiego  Uniwersytetu Medycznego a kolejne 30 dni w Szpitalu Dziecięcym na ul. Niekłańskiej.

Zobacz więcej

Fibrotomia

Nie ma łatwych decyzji, ponieważ każda z nich to wybór, szamotanina z samym sobą wręcz „chirurgia sumienia”. Tak oto stanęliśmy przed dylematem co robić. Agatka mimo wytężonej rehabilitacji zatrzymała się ruchowo w miejscu. Przykurcze mięśni są tak duże ze otrzymywany botox i rehabilitacja dają chwilowe efekty po czym powracamy do punktu wyjścia.  Po wieloletniej rehabilitacji, rozciągania ścięgien gipsem, masaży etc przyszedł czas na działania operacyjne, które dotychczas chcieliśmy uniknąć.

Ze wszystkich  metod, które aktualnie oferuje medycyna wybraliśmy Fibrotomie. Zabieg kosztowny, lecz pozostawiający mniejszą traumę pacjenta, mniejsze dolegliwości bólowe oraz mniejszą inwazyjność do refundowanych przez NFZ zabiegów podcinania ścięgien czy wykonywanych w St.Louis Selektywnej Rizotomii Grzbietowej.

Co to takiego?.  Istota metody polega na rozcięciu przykurczy w mięśniach specjalnie skonstruowanym skalpelem pozwalającym na niewielkie nacięcie skóry. Dzięki Fibrotomii możliwe jest zniwelowanie przykurczów i zmniejszenie dolegliwości bólowych, co z kolei może powodować oczekiwane zwiększenie zakresu ruchu w kończynach i całego ciała, poprawia funkcje motoryczne oraz pozwala wykształcić nowe umiejętności ruchowe. Polepszają się również te sprawności, które przed zabiegiem nie były najlepsze. Poprawa funkcjonowania organizmu w obrębie układu narządów ruchu, pozwala też na stymulację rozwoju umysłowego, zwiększenie samoobsługi i samodzielności chorego oraz przyczynia się do udoskonalenia opieki nad nim.